úterý 9. října 2012

Padesát odstínů šedi

Nestává se to každý den, aby u nás vyšel světový erotický bestseller a navíc v něm bylo především naše téma.
Erotický bestseller Padesát odstínů šedi vyvolal nákupní horečku.

2 komentáře:

 1. Anonymní22:14

  Jak jsem psal už ve svém včerejším komentáři k článku z iDNES - Aryon z 26/9, je to čtivě psaná erotika a nemyslím si, že jenom pro maminky, s dobrými dialogy atd., ale musím trochu zbrzdit Aryonovu euforii, že je v něm především naše téma.
  Ono toho u nás moc se spankovou tématikou nevyšlo, takže člověk se musí spokojit i s málem, tady jí ale zatím (v 1. dílu) také moc není. Zdá se, že autorka popisuje spíš své představy, než že by měla vlastní reálné zkušenosti, jsou tam dost velké skoky od přání ke skutkům. Nicméně je to zajímavé z pohledu u nás diskutovaného vztahu s vanilkou, což hlavní hrdinka je. Uvidíme, kam se posune děj v avizovaných dalších dílech.
  Jo a pořád dumám, jestli ten název nemá být "Padesát odstínů Greye", protože grey je anglicky šedivý, ale zároveň se tak jmenuje i hlavní hrdina a jeho chování a nálady by taky mohly mít 50 odstínů...
  Libertine

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní19:21

  Zhltla jsem všechny 3 díly. A pravda je, že spankingu tam moc není..možná spíš domestic discipline..? Nevím. Asi ani to ne. Myslím si, že autorka nějaké zkušenosti z této oblasti má. A souhlas, lepší překlad by byl 50 odstínů Greye (ikdyž ona je to slovní hříčka a platí obojí:)M.

  OdpovědětVymazat